O Clonable

Clonable - Twoje narzędzie do klonowania i lokalizacji dla stron i sklepów internetowych.

E-mail
info[@]clonable.net
Numer telefonu
+31 492 77 52 69
Adres

Centrum Biznesowe Gemert
Scheiweg 26
5421 XL Gemert

Najczęściej zadawane pytania

/Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania dotyczące narzędzia Clonable

Szukasz więcej informacji lub masz pytanie? Odpowiedź znajdziesz prawdopodobnie na tej stronie.

Nadal nie możesz tego rozgryźć? W takim razie proszę się nie wahać kontakt skontaktuj się z nami.

FAQ - Ogólne

add remove Czym dokładnie jest Clonable?

Kopiowanie strony, ale z zachowaniem unikalnej treści dla Google, jak to brzmi? Dzięki narzędziu Clonable możesz na przykład bardzo łatwo sklonować holenderską (.nl) stronę internetową na belgijską (.be). Ale możesz również przetłumaczyć swój niemiecki sklep internetowy na przykład na język duński i umieścić go w domenie .dk. Strona będzie identyczna, bez możliwości plagiatowania przez wyszukiwarki. Nie, nawet jeśli nie dodasz tłumaczenia w naszym systemie. Sam wybierasz, które elementy mają być zaadaptowane na klonowaną stronę. Na przykład, można zastąpić logo i/lub holenderskie słowa kluczowe flamandzkimi słowami kluczowymi. Albo zmienić pewne niemieckie tłumaczenie, ponieważ wolisz zachować pewien żargon na swojej niemieckiej stronie internetowej. Więcej zalet narzędzia Clonable można znaleźć poniżej.

add remove Jaka jest korzyść z klonowania strony internetowej?

Klonowanie strony internetowej na inny obszar ma sześć głównych zalet:

 1. Klon dokonuje automatycznych tłumaczeń. Również dla nowych stron, które dodajesz w oryginalnym języku.
 2. Wyszukiwalność w Google lub innych wyszukiwarkach jest lepsza z domeną z własnego regionu niż z domeną z innego kraju. Domena .be radzi sobie w Belgii automatycznie lepiej niż domena .nl. I oczywiście będziesz szybciej sprzedawać w Niemczech, jeśli Twoje treści będą w języku niemieckim, a nie holenderskim.
 3. Być może największą zaletą jest to, że nie musisz utrzymywać drugiej strony samodzielnie. Ponieważ strona jest sklonowana, jest zawsze aktualna. Kiedy artykuł jest umieszczony na jednej stronie, będzie również automatycznie umieszczony na klonie (chyba, że ustawiono inaczej). Zostanie on wtedy również automatycznie zlokalizowany (np. zalany) na obszarze docelowym.
 4. Potencjalny klient czuje się bardziej komfortowo na domenie z własnego kraju. Zwłaszcza, gdy jest on zlokalizowany w tym kraju. Francuz będzie szybciej konwertował (kupował coś / kontaktował się itp.) na francuskiej stronie!
 5. Wystarczy używać jednego pulpitu nawigacyjnego/ backendu dla 2 lub więcej stron (przydatne np. do zarządzania zapasami)
 6. Masz możliwość reklamowania się poprzez Google Ads z domeną z obszaru, który ma być "podbity". Potencjalni klienci będą szybciej klikać na domenę krajową. Prowadzi to do większej liczby odwiedzających stronę za te same koszty reklamy.
add remove Jakie języki są możliwe?

Możliwości lokalizacji dzięki Clonable są ogromne. Możesz sklonować prawie każdą domenę.

Obecnie jest to możliwe:

 • Niderlandzki
 • Niemiecki
 • Francuski
 • English
 • Hiszpański
 • Portugalski
 • Włoski
 • Szwedzki
 • duński
 • Finlandia
 • Rumuński
 • Polski
 • Bułgarski
 • Słowenia
 • Słowacki
 • Czeski
 • Lets
 • Litwa
 • Wciąż pracujemy nad rosyjskim, japońskim i chińskim. Nie możemy jednak dać tak wielu gwarancji jak w przypadku innych języków.

Chcesz sklonować swoją stronę bez tłumaczenia. To również jest możliwe. Możesz sklonować prawie każdy język, pod warunkiem, że jest to język podobny lub dialekt. Przykładami powszechnie występujących klonów są:

 • Niderlandzki (.nl) → Flamandzki (.be)
 • Niemcy (.de) → Austria (.at)
 • Francja (.fr) → francuskojęzyczna Belgia (.be), Kanada (.ca) lub Wybrzeże Kości Słoniowej (.ci)
 • Hiszpania (.es) → Argentyna (.ar), Meksyk (.mx) lub Kolumbia (.co)
 • International (.com) → Anglia (.co.uk), Australia (.au), Indie (.in) lub USA (.us)

Oczywiście Clonable działa również odwrotnie dla powyższych opcji. Ciekawi Cię inna opcja klonowania? Zachęcamy do kontaktu z nami i zapytania o możliwości. Lubimy być zaskakiwani!

add remove Czy klonowanie strony to to samo co jej tłumaczenie?

Nie, to nie jest to samo! Sklonowanie strony nie oznacza automatycznie, że zostanie ona przetłumaczona. Jednak większość klientów chce tego i wybiera klona z tłumaczeniem. Sklonowana strona bez tłumaczenia jest również możliwa i oferuje wiele korzyści. Obsługuje on określony obszar w tym samym języku i zapewnia, że Twoja strona znajdzie się wyżej w wynikach wyszukiwania w tym obszarze. Możliwe jest jednak dostosowanie niektórych słów kluczowych do grupy docelowej (lokalizacja).

add remove Jaka jest różnica w porównaniu do korzystania z Google Translate?

Clonable ma więcej zalet niż tylko tłumaczenie strony internetowej za pomocą Google Translate.

 1. Dużą zaletą jest to, że otrzymujesz dodatkową domenę poprzez Clonable, która jest indeksowana przez wyszukiwarki. Na przykład, z domeną .de, możesz być znaleziony w Niemczech. Google Translate nie jest indeksowany przez Google, co oznacza, że nie zyskasz żadnych dodatkowych klientów.
 2. Google Translate tłumaczy całą stronę, ale zmiany nie są możliwe. Dzięki Clonable możliwe jest wprowadzanie poprawek po wykonaniu tłumaczenia, zarówno w zakresie tekstu, jak i np. zmiany zdjęć, logotypów czy preferencji. Zobacz naszeBaza wiedzy aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich możliwości.
 3. Tłumaczenia Google Translate nie zawsze są tak dobre, nasze są o wiele lepsze. Zwłaszcza, że mamy je sprawdzone przez korektora.
 4. Przycisk Google Translate na Twojej stronie wygląda raczej nieprofesjonalnie.
 5. Ze sklonowaną stroną internetową poprzez Clonable można reklamować się na tej stronie (a więc na tej zagranicznej domenie) lub stosować strategie marketingowe, co nie jest możliwe w przypadku Google Translate.
add remove Mam sklep internetowy, czy to też działa?

Tak, to prawda! Jest już kilku klientów, którzy użyli narzędzia Clonable do sklonowania swojego sklepu internetowego. Działa to tak samo i tak samo dobrze jak w przypadku bloga czy strony informacyjnej. Istnieją nawet specjalne zamienniki dla sklepów internetowych, które pomagają zwiększyć konwersję. Zapraszamy do zadawania pytań na ten temat.

add remove Czy potrzebuję jakiejkolwiek wiedzy technicznej, aby sklonować stronę przez Clonable?

Nie, nie potrzebujesz żadnej szczególnej wiedzy, aby pracować z Clonable. System back-end jest prosty i łatwy w obsłudze. Jeśli masz jakieś pytania, zawsze możesz się z nami skontaktować. Jeśli chcesz, możesz również wybrać konfigurację narzędzia przez Clonable.

add remove Czy można sklonować dowolną stronę internetową?

Tak, w zasadzie każda strona internetowa może być sklonowana! Dla klona z tłumaczeniem istnieją tylko nieliczne wyjątki, kiedy nie jest możliwe przetłumaczenie wszystkiego poprawnie. Ładowanie dynamicznych treści nie zawsze jest jeszcze możliwe. Częściej zdarza się to na przykład w przypadku systemu sklepów internetowych Shopify.

add remove Czy mój klon może być również skonfigurowany przez Clonable?

Samodzielna konfiguracja klonu Clonable jest bardzo prosta. Jeśli jednak chciałbyś mieć go skonfigurowanego, jest to również możliwe. Możemy szybko i skutecznie zoptymalizować stronę klonu pod kątem kraju, do którego ma dotrzeć. Aby uzyskać więcej informacji na temat kosztów, prosimy o kontakt.

add remove Czy mogę połączyć się z innym kontem np. dla Google Analytics, Doofinder, Google Search Console lub innych wyszukiwarek?

Tak, możesz to łatwo skonfigurować. Jednak w przypadku sklepów internetowych nie zawsze jest to wskazane, ponieważ transakcje odbywają się na oryginalnym koncie.

Instrukcje: Instrukcje pojawią się później.

add remove Jaka jest różnica między przekierowaniem strony na moją obecną stronę a klonowaniem strony?

Nie, podlinkowanie strony to nie to samo co sklonowanie jej za pomocą Clonable. Kiedy sklonujesz stronę, masz tę przewagę, że możesz dostosować stronę do wyglądu i stylu oraz słów kluczowych danego kraju lub regionu. Dzięki temu Twoja strona jest lepiej odnajdywana przez wyszukiwarki, a klient czuje się w Twoim środowisku internetowym jak w domu.

FAQ - Żądania klonowania

add remove Jak długo potrwa zanim mój klon będzie gotowy?

W ciągu 10 minut klon jest już stworzony (przetłumaczony) i gotowy do użycia. Często jednak, ze względu na zmiany DNS, trwa to dłużej, zanim strona będzie dostępna na całym świecie. Niestety, jako Clonable nie mamy wpływu na czas, jaki potrzebuje Twoja firma informatyczna, aby poprawnie skonfigurować znaczniki językowe. Jednak już teraz możesz zacząć wprowadzać pierwsze zmiany. Uwzględniamy tygodniowy czas realizacji zamówienia.

add remove Jakie są koszty sklonowanej strony internetowej?

Koszt strony Clonable zależy od ilości tłumaczeń, których wymaga Państwa strona. Jeśli Twoja strona nie wymaga tłumaczeń, cena wynosi 50,- € miesięcznie za stronę. Dla stron z tłumaczeniami, ale z niewielką ilością stron cena wynosi € 75,- miesięcznie za stronę / za język. Dla stron z większą ilością stron cena wynosi € 200,- lub € 300,- za stronę / za język. Oczywiście, zawsze możemy uzgodnić odpowiednie dostosowanie w przypadku zakupu kilku klonów jednocześnie. Być może trzeba będzie liczyć się z dodatkową opłatą za rozpoczęcie działalności, ponieważ w ciągu jednego miesiąca trzeba wykonać wiele tłumaczeń, a miesięczna liczba znaków nie jest na to wystarczająca. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie z cenami.

add remove Jakie dane są potrzebne do złożenia wniosku o sklonowanie?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, jaka będzie nazwa domeny sklonowanej strony, na jakim systemie CMS działa Twoja strona i na jaki język chcesz sklonować swoją stronę. W zasadzie możemy wtedy niemal natychmiast przystąpić do pracy.

FAQ - Back-end Clonable

add remove Jak mogę pracować w back-end sklonowanej strony?

Sklonowana witryna nie posiada własnego back-endu, gdyż jest żywą kopią tylko front-endu. Wszelkie zmiany w back-end oryginalnej strony będą automatycznie wyświetlane na przetłumaczonym klonie. Jeśli chcesz dokonać zmiantylko w sklonowanej witrynie, takich jak dodawanie słów kluczowych lub zmiana logo, możesz to dostosować w menu Clonable.

add remove Co mogę zmienić w back-end?

Dzięki Clonable możesz łatwo dostosować prawie wszystko na swojej stronie. Aby zlokalizować swoją stronę, możesz łatwo dostosować następujące rzeczy:

 • (Szukaj) słowa
 • Zdjęcia
 • Pokazać lub nie pokazać teksty
 • Loga
 • USPs
 • Ustawienia preferencji:
  • Metody płatności
  • Kraj wysyłki
 • Adresy URL
 • Kanały XML
 • itd.

FAQ - Łączenie kont

add remove Jak połączyć moje konto Google Analytics?

Instrukcje dotyczące powiązania konta Google Analytics pojawią się później. W przypadku sklepów internetowych, dobrze jest wiedzieć, że preferujemy mierzenie konwersji na tym samym koncie analitycznym, na którym znajduje się oryginalny sklep internetowy.

add remove Jak połączyć Google Search Console z moją sklonowaną witryną?

Możesz dodać sklonowaną witrynę do Google Search Console w taki sam sposób, jak w przypadku normalnej witryny.
Add Poperty → wprowadź nazwę domeny lub adres URL

Moje pytanie nie zostało uwzględnione, co mam zrobić?

Czy Twoja odpowiedź nie znajduje się wśród powyższych pytań? W takim razie zapraszamy do kontaktu z nami poniżej. Oczywiście chętnie Państwu pomożemy. Można się z nami skontaktować telefonicznie (+31 492 77 52 69), pocztą elektroniczną (info[@]clonable.net) lub za pomocą poniższego formularza kontaktowego.