Uruchomiliśmy naszą nową wtyczkę WordPress! Pobierz teraz

Start Clonable?

Odpowiadamy na pytania.

Obraz ze znakiem zapytania

Ogólne

Czym dokładnie jest Clonable?

Clonable to narzędzie do kopiowania, ewentualnego tłumaczenia i utrzymywania strony internetowej. Jak to brzmi? Za pomocą narzędzia Clonable można na przykład bardzo łatwo sklonować holenderską (.nl) stronę internetową na belgijską (.be). Możesz także przetłumaczyć swój niemiecki sklep internetowy na duński i umieścić go w domenie .dk. Witryna pozostanie dokładnie taka sama, bez popełniania plagiatu według wyszukiwarek. Nawet jeśli nie dodasz tłumaczenia w naszym systemie. Ty decydujesz, które elementy dostosujesz do sklonowanej witryny. Możesz na przykład zamienić logo i/lub holenderskie słowa kluczowe na flamandzkie. Lub zmienić określone niemieckie tłumaczenie, ponieważ wolisz określony żargon na swojej niemieckiej stronie internetowej. Więcej zalet narzędzia Clonable można znaleźć poniżej.

Jaka jest korzyść z klonowania strony internetowej?

Klonowanie strony internetowej do innego obszaru ma trzy główne zalety:

 1. Oszczędność kosztów. Zazwyczaj kopiowanie i tłumaczenie strony lub sklepu internetowego kosztuje ogromne pieniądze. W przypadku Clonable jest to tylko ułamek tej kwoty.
 2. Oszczędność czasu. Tłumaczenie dość dużej strony internetowej zajmuje zwykle miesiące, nie mówiąc już o bardzo dużym sklepie internetowym z dziesiątkami tysięcy produktów. Dzięki Clonable możesz zacząć działać w ciągu tygodnia.
 3. Tak dobre, jak bezobsługowe. Nie ma kłopotów z utrzymaniem obcych treści, nowe treści są klonowane i tłumaczone automatycznie. Nie ma dodatkowego hostingu i wystarczy utrzymywać tylko jeden pulpit nawigacyjny / backend dla dwóch lub więcej witryn (przydatne na przykład do zarządzania zapasami).

Ponadto istnieje kilka innych zalet...

 1. Optymalizacja SEO. Poprzez Clonable możesz być po prostu znaleziony ze swoim produktem lub usługą w większej ilości krajów lub przez osoby nie posługujące się językiem ojczystym w Twoim kraju. Ponadto, dzięki oszczędnościom czasu i kosztów, mają Państwo więcej czasu i pieniędzy do dyspozycji.
 2. Optymalizacja konwersji | Twój zagraniczny klient czuje się bardziej jak w domu w swoim własnym, spersonalizowanym środowisku.
 3. Oszczędności Adwords | Możesz reklamować się w unikalnej witrynie w jej własnym języku, co poprawia wynik jakości, a tym samym może generować oszczędności.
 4. Jakość. Chociaż w wielu przypadkach tłumacze ludzcy naturalnie zapewniają jeszcze lepsze tłumaczenia, Clonable znacznie przewyższa Google Translate pod względem jakości. Oszczędność kosztów i czasu oznacza również, że tłumacz może szybko doprowadzić witrynę do poziomu zbliżonego do ideału dla odwiedzających, przeglądając najważniejsze strony, menu itp. i dostosowując je w razie potrzeby.
Jakie języki są dostępne na Clonable?

Możliwości lokalizacji z Clonable są ogromne. Można sklonować praktycznie każdą domenę.

Obecnie dostępne są następujące języki:

 • Bułgarski
 • Chińczycy*
 • duński
 • Niemiecki
 • English
 • Estońska
 • Finlandia
 • Francuski
 • Grecka
 • Węgierski
 • Indonezyjski
 • Włoski
 • Japończyk*
 • Koreańczyk*
 • Lets
 • Litwa
 • Niderlandzki
 • Norweski
 • Ukraińska
 • Polski
 • Portugalski
 • Rumuński
 • Rosyjski
 • Słowenia
 • Słowacki
 • Hiszpański
 • Czeski
 • Turecki
 • Szwedzki
 • Arabski

Chcesz sklonować swoją witrynę bez tłumaczenia? To również jest możliwe. Możesz sklonować prawie każdy język, o ile jest to podobny język lub dialekt. Przykładami popularnych klonów są:

 • Niderlandzki (.nl) → Flamandzki (.be)
 • Niemcy (.de) → Austria (.at)
 • Francja (.fr) → francuskojęzyczna Belgia (.be), Kanada (.ca) lub Wybrzeże Kości Słoniowej (.ci)
 • Hiszpania (.es) → Argentyna (.ar), Meksyk (.mx) lub Kolumbia (.co)
 • International (.com) → Anglia (.co.uk), Australia (.au), Indie (.in) lub USA (.us)

Oczywiście Clonable działa również odwrotnie do powyższych opcji. Ciekawi Cię inna opcja klonowania? Skontaktuj się z nami i zapytaj o możliwości. Żadne wyzwanie nie jest dla nas zbyt szalone!

* W przypadku wyróżnionych języków jakość tłumaczenia nie jest jeszcze tak wysoka jak w przypadku pozostałych.

Czy klonowanie strony to to samo co jej tłumaczenie?

Nie, klonowanie lub tłumaczenie strony jest nie to samo! Klonowanie strony internetowej nie oznacza automatycznie, że zostanie ona również przetłumaczona. Jednak większość klientów tego chce i decyduje się na klon z tłumaczeniem. Klonowanie strony bez tłumaczenia jest również możliwe i oferuje wiele korzyści. Służy do dotarcia do określonego obszaru w tym samym języku i zapewnia wyższą pozycję witryny w wynikach wyszukiwania w tym regionie. Możliwe jest jednak dostosowanie niektórych słów kluczowych do grupy docelowej (lokalizacja).

Jaka jest różnica w porównaniu do korzystania z Google Translate?

Clonable ma więcej zalet niż tylko tłumaczenie strony internetowej za pomocą Google Translate.

 1. Dużą zaletą jest to, że daje dodatkową domenę za pośrednictwem Clonable, którą indeksują wyszukiwarki. Z domeną .de, na przykład, można być znalezionym w Niemczech. Google Translate nie jest indeksowany przez Google, więc nie zyskasz żadnych dodatkowych klientów.
 2. Tłumacz Google tłumaczy całą stronę, ale zmiany nie są możliwe. Dzięki Clonable możliwe jest wprowadzanie zmian po tłumaczeniu, zarówno pod względem tekstu, jak i na przykład zmiany obrazów, logo lub ustawień preferencji. Więcej informacji na temat wszystkich możliwości można znaleźć w naszej bazie wiedzy .
 3. Tłumaczenia Google Translate naprawdę nie zawsze są dobre. Nasze są wielokrotnie lepsze. Zwłaszcza, że mogą być sprawdzone i poprawione przez korektora. Możesz go zatrudnić za naszym pośrednictwem lub znaleźć kogoś samodzielnie.
 4. Przycisk Tłumacz Google w witrynie wygląda dość nieprofesjonalnie.
 5. Dzięki sklonowanej witrynie za pośrednictwem Clonable można reklamować lub wdrażać strategie marketingowe za pomocą tej witryny (a tym samym tej zagranicznej domeny), co nie jest możliwe w przypadku Tłumacza Google.
Mam sklep internetowy, czy to też działa?

W rzeczy samej! Jest już kilku klientów, którzy użyli narzędzia Clonable do sklonowania swojego sklepu internetowego. Działa to tak samo, jak w przypadku bloga lub strony informacyjnej. Istnieją nawet specjalne zamienniki dla sklepów internetowych, które pomagają zwiększyć konwersję. Zachęcamy do zadawania pytań na ten temat.

Czy potrzebuję jakiejkolwiek wiedzy technicznej, aby sklonować stronę przez Clonable?

NieDo pracy z Clonable nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza. Nasz system jest prosty i łatwy w użyciu. Jeśli nie wiesz, co zrobić, zawsze możesz skontaktować się z nami w razie pytań. Jeśli chcesz, możesz również skonfigurować narzędzie przez Clonable.

Czy można sklonować dowolną stronę internetową?

TakW zasadzie każda strona internetowa może zostać sklonowana! W przypadku klonu z tłumaczeniem istnieje tylko ograniczona liczba wyjątków, gdy nie jest możliwe prawidłowe przetłumaczenie wszystkiego. Wczytywanie dynamicznych treści nadal nie zawsze jest możliwe. Zdarza się to nieco częściej na przykład w przypadku systemu sklepu internetowego Shopify i Wix.

Czy mój klon może być również skonfigurowany przez Clonable?

Samodzielna konfiguracja klonu Clonable jest bardzo prosta. Czy nadal wolisz, abyśmy skonfigurowali go dla Ciebie? Możesz! Możemy zoptymalizować Twój klon szybko i sprawnie. Chcesz uzyskać więcej informacji na temat kosztów? Skontaktuj się z nami.

Czy mogę połączyć się z innym kontem np. dla Google Analytics, Doofinder, Google Search Console lub innych wyszukiwarek?

Tak, można to łatwo skonfigurować. Jednak w przypadku sklepów internetowych nie zawsze jest to wskazane, ponieważ transakcje odbywają się na oryginalnym koncie.

Jaka jest różnica między przekierowaniem strony na moją obecną stronę a klonowaniem strony?

Linkowanie strony to nie to samo, co klonowanie za pomocą Clonable. Po sklonowaniu strony można ją dostosować do wyglądu i słów kluczowych kraju lub regionu. Dzięki temu witryna jest lepiej odnajdywana przez wyszukiwarki, a klienci czują się na niej jak w domu.

Jaka jest jakość tłumaczenia?

W przypadku języków z alfabetem łacińskim jakość tłumaczenia wynosi 95-97%. W przypadku języków z cyrylicą jest to co najmniej 93%. W przypadku innych języków, takich jak japoński i chiński, byliśmy jeszcze mniej w stanie określić tę jakość. Szacujemy ją na minimum 90%. Zawsze zalecamy dokładne sprawdzenie kilku rzeczy:

 • Tytuły menu: ze względu na ograniczoną liczbę słów, niektóre słowa mogą być nadal zastępowane niewłaściwym synonimem.
 • Strony główne i inne bardzo ważne strony.
 • Ogólne warunki i inne dokumenty prawne.

Jakość można łatwo podnieść do 98-99% za pomocą naszego narzędzia Clonable, dzięki naszemu super prostemu edytorowi i naszym regułom zastępowania. Korektor będzie w stanie bardzo szybko poprawić stronę. Podsumowując, nawet z korektorem wydasz znacznie mniej pieniędzy, niż gdybyś wszystko tłumaczył i wprowadzał ręcznie.

Przeczytaj więcej o jakości tłumaczeń: https://www.clonable.pl/kwaliteit-vertalingen-clonable-ai-vertaalmachine/.

Jak uruchomić stronę Clonable?

Po utworzeniu konta można rozpocząć korzystanie z serwisu Clonable. Możesz tutaj utworzyć konto bezpośrednio. Po utworzeniu konta natychmiast uzyskasz dostęp do pulpitu nawigacyjnego Clonable. Na pulpicie nawigacyjnym można natychmiast rozpocząć tworzenie klonu.

Czy naprawdę mogę wypróbować Clonable za darmo?

Tak, możesz stworzyć klon swojej strony internetowej całkowicie bezpłatnie i bez zobowiązań i wypróbować go przez 14 dni Clonable. W okresie próbnym przetłumaczona zostanie tylko ograniczona liczba stron.

Czy mogę używać Clonable dla mojego sklepu internetowego?

Tak, możesz również użyć Clonable dla swojego sklepu internetowego. Magento, Shopware, Woocommerce, Logic4 działają świetnie, podobnie jak wiele innych systemów. Należy jednak pamiętać, że systemy CMS, takie jak Lightspeed i Shopify, mogą mieć bardziej ograniczone funkcje podczas korzystania z Clonable, np. kody captcha, niektóre wtyczki, niektóre filtry itp.

Czy moja przetłumaczona strona będzie indeksowana przez wyszukiwarki?

Przetłumaczona witryna zostanie zindeksowana dopiero po usunięciu opcji "No-index". Ważne jest, aby wykonać wszystkie wymagane kroki w panelu Clonable przed wyłączeniem no-index. Dopiero po wykonaniu tych kroków i wyłączeniu no-index witryna zostanie zindeksowana.

Łączenie kont

Jak połączyć moje konto Google Analytics?

Instrukcje dotyczące powiązania konta Google Analytics pojawią się później. W przypadku sklepów internetowych, dobrze jest wiedzieć, że preferujemy mierzenie konwersji na tym samym koncie analitycznym, na którym znajduje się oryginalny sklep internetowy.

Jak połączyć Google Search Console z moją sklonowaną witryną?

Sklonowaną witrynę można dodać do Google Search Console w taki sam sposób, jak normalną witrynę.
Add poperty → wprowadź nazwę domeny lub adres URL

Clonable Back-End

Jak mogę pracować w back-end sklonowanej strony?

Sklonowana witryna nie ma własnego zaplecza, ponieważ jest to kopia na żywo tylko frontendu. Wszelkie zmiany w zapleczu oryginalnej witryny będą automatycznie wyświetlane na przetłumaczonym klonie. Kiedy tylko w sklonowanej witrynie Jeśli chcesz wprowadzić zmiany, takie jak dodanie słów kluczowych lub zmiana logo, możesz to zrobić w menu Clonable.

Co mogę zmienić w back-end?

Dzięki Clonable prawie wszystko w witrynie można łatwo dostosować. Aby zlokalizować witrynę, można łatwo dostosować następujące elementy:

 • (Szukaj) słowa
 • Zdjęcia
 • Pokazać lub nie pokazać teksty
 • Loga
 • USPs
 • Preferencje:
  • Metody płatności
  • Kraj wysyłki
 • Adresy URL
 • Kanały XML
 • itd.

Poproś o klon

Jak długo potrwa zanim mój klon będzie gotowy?

W ciągu 10 minut klon jest już utworzony i gotowy do użycia. Jednak często potrzeba więcej czasu, aby strona była dostępna w dowolnym miejscu na świecie z powodu zmian DNS. Niestety, jako Clonable, nie mamy również wpływu na czas potrzebny firmie IT na prawidłowe skonfigurowanie tagów językowych. Można jednak już zacząć wdrażać pierwsze zmiany. Dopuszczamy dwutygodniowy czas realizacji.

Jakie są koszty sklonowanej strony internetowej?

Aktualny przegląd naszych cen można znaleźć na stronie Ceny Clonable. Aby uzyskać wycenę niestandardowej strony internetowej lub sklepu, prosimy o kontakt.

Jakie dane są potrzebne do złożenia wniosku o sklonowanie?

Clonable działa z większością stron internetowych i wieloma sklepami internetowymi. Aby sprawdzić, czy Twoja witryna lub sklep nadaje się do sklonowania, możesz łatwo utworzyć wersję demonstracyjną za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnegoClonable . Przekonany o sile Clonable? Następnie wybierz pakiet, który najbardziej Ci odpowiada i podaj szczegóły płatności. To wszystko, czego potrzebujemy!

Masz jeszcze jakieś pytania?

Następnie wypełnij poniższy formularz.