O Clonable

Clonable - Twoje narzędzie do klonowania i lokalizacji dla stron i sklepów internetowych.

E-mail
info[@]clonable.net
Numer telefonu
+31 492 77 52 69
Adres

Centrum Biznesowe Gemert
Scheiweg 26
5421 XL Gemert

Clonable - Nasza historia

Od frustracji do pomysłu do grantu.... stosowane na całym świecie narzędzie transgraniczne?

Jako partner jednego z największych hokejowych sklepów internetowych w Europie Hockeygear.eu, agencja marketingu internetowego Wecommerce szukała sposobów na inteligentny i efektywny kosztowo marketing od czasu naszej pierwszej współpracy w 2011 roku. Nie mamy takich mega budżetów, jakie mieli i mają niektórzy z naszych konkurentów w branży hokejowej, więc musimy próbować za pomocą dobrych strategii i sprytnych sztuczek wciąż zdobywać udział w rynku. Również po to, aby móc kupować taniej i dzięki temu osiągać wystarczające zyski. Kiedy od 2017 r. coraz częściej wybuchały wojny cenowe, musieliśmy zastanowić się, co zrobić, żeby jeszcze przetrwać na rynku. Dalsze utrzymywanie niskich cen byłoby katastrofalne w skutkach dla zysków. Jednym z alternatywnych rozwiązań było częściowe uniknięcie walki i skupienie się na rynku zagranicznym. Bez absurdalnych budżetów reklamowych, ale za to starając się skupić na wyższych pozycjach w Google. Jednak hokej nie jest zbyt popularnym sportem w wielu krajach, więc musiało się to odbyć w sposób efektywny kosztowo. Dla francuskiego sklepu internetowego z potencjałem kilkudziesięciu tysięcy euro obrotu w ciągu kilku lat, nie ma zbyt wiele czasu i pieniędzy na budowę i utrzymanie strony internetowej.

Niemiecki, angielski, francuski i hiszpański... ale nie ma sklepu flamandzkiego.

Zaczęliśmy od niemieckiego i angielskiego sklepu internetowego, ponieważ rynki hokejowe były tam dość dobrze rozwinięte. Później dodano sklep hiszpański i francuski. Na razie nie uruchomiliśmy belgijskiego, bo utrzymanie tego sklepu też byłoby zbyt pracochłonne. W 2009 roku belgijski związek hokejowy miał tylko 23 000 członków. Z holenderskojęzycznym sklepem flamandzkim dotarlibyśmy tylko do ułamka liczby członków hokeja, których mamy w Holandii (240.000) i dlatego prawdopodobnie nie było to warte zachodu. Jednak rynek w Belgii rozwijał się bardzo szybko, a my jako marketerzy internetowi z dużym naciskiem na SEO stwierdziliśmy, że w przypadku Hockeygear.eu ledwo udało nam się znaleźć w wynikach Google w Belgii. Zaczęło mnie więc swędzieć, żeby coś z tym zrobić. W końcu w Holandii wszystko było odpowiednio ustawione pod kątem SEO, a we Flandrii nie robiło to większej różnicy.

Tylko kopiowanie i utrzymanie zbyt drogie dla małego rynku, takiego jak Flandria

Belgijska drużyna hokejowa do lat 16 wygrywa Mistrzostwa Europy 2004

Jednak za każdym razem dochodziliśmy do wniosku, że nie warto zakładać (kopia z holenderskiego), utrzymywać i prowadzić tego sklepu internetowego. Kosztowałoby to z łatwością dziesięć tysięcy euro rocznie, co jest sporą inwestycją w czasach wojen cenowych, kiedy marże i tak nie są wysokie. Jednak w 2019 roku, kiedy zaczęliśmy burzę mózgów z naszym wówczas 18-letnim programistą na pół etatu Basem van den Boomem na temat tego, jak moglibyśmy rozwiązać ten problem, pojawiły się wszelkiego rodzaju możliwości. Wiedza programistyczna Van den Booma została połączona z naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie marketingu internetowego i w ten sposób narodziła się podstawa dla Clonable.

Badanie Clonable

Pomysł ten został następnie przetestowany w kilku sklepach internetowych pod naszym kierownictwem, a mianowicie Ippontime.be, Spiruella.be i Hockeygear.be. Dodaliśmy również sklep internetowy jednego z naszych klientów, któremu również spodobał się ten pomysł. Plotterwinkel.nl posiadał już belgijski sklep, ale jego utrzymanie zajmowało zbyt dużo czasu w porównaniu z zamówieniami, które generował. Kiedy właściciel usłyszał o naszej nowej metodzie, był gotowy na zmianę. Rok 2020 poświęciliśmy na profesjonalizację, zbudowanie prostego dashboardu dla klientów i przekonanie klientów do naszej własnej agencji marketingu internetowego Wecommerce, abyśmy mogli udowodnić innym za pomocą jeszcze większej ilości danych i przykładów, że narzędzie działa i robi dokładnie to, do czego jest przeznaczone: oszczędza czas przy zakładaniu i utrzymaniu strony internetowej, przyciąga dodatkowych odwiedzających poprzez SEO i umożliwia lokalizację. I to nie tylko dla Belgii, ale także dla koron z Niemiec do Austrii, lub na przykład z Hiszpanii do Argentyny.

Funkcja tłumaczenia

W 2021 roku, podczas burzy mózgów, wpadliśmy na pomysł, aby sprawdzić, czy moglibyśmy również umożliwić tłumaczenia, a nasi klienci często pytali, czy nie byłoby możliwe przetłumaczenie treści. To umożliwiłoby im dalszą rozbudowę sklepu internetowego. Brzmi to zbyt pięknie, by mogło być prawdziwe, ale funkcja ta została dodana w mgnieniu oka. Ta funkcja tłumaczeniowa sprawiła, że Clonable cieszyło się dużym zainteresowaniem. Po dwóch bardzo udanych dniach na targach Webwinkel Vakdagen w Utrechcie, gdzie po raz pierwszy zaprezentowaliśmy stronę Clonable z funkcją tłumaczenia, zauważyliśmy, jak duże jest zainteresowanie i zapotrzebowanie na nią. Zwłaszcza, że zbudowaliśmy również funkcję umożliwiającą stworzenie strony demonstracyjnej z tłumaczeniem dla każdej witryny w ciągu 5 minut.

Zwiększanie konkurencyjności

Za pośrednictwem strony Clonable nawet małe firmy mogą skutecznie i tanio zbadać możliwości sprzedaży zagranicznej. Mogą one wtedy konkurować z dużymi międzynarodowymi firmami bez konieczności dokonywania ogromnych inwestycji, co przyczyni się jedynie do zwiększenia konkurencji na świecie. Czasy sprzedaży za granicę wyłącznie za pośrednictwem monopolistów takich jak Amazon zdecydowanie minęły....

Druga połowa 2021 roku powinna charakteryzować się dalszym wzrostem liczby klientów i rozszerzeniem możliwości narzędzia. Ponadto, ciężko pracujemy nad zwiększeniem świadomości. Uzyskano już dotację na innowacje od RVO, Clonable bierze udział w konkursie KVK Innovation Top 100, a Innovatiehuis De Peel wyraził poparcie dla naszego narzędzia.

Przyszłość międzynarodowego biznesu rysuje się w jasnych barwach.... przyszłość to Clonable!

Niels Arts, Bas van Schijndel i Bas van den Boom,